W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie naszej szkoły, między innymi klas 1Tp i 1Wb, rozpoczęli II edycję Ogólnopolskiego Projektu „Jestem AS-Akceptuję Siebie”.

Celem projektu jest lepsze poznanie siebie, samoakceptacja, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, w myśl słów amerykańskiego psychologa Martina Seligmana: „Kluczem do sukcesu i szczęścia jest wykorzystywanie własnych silnych stron, a nie korygowanie wad.” Ważne, by każdy młody człowiek znał swoje atuty i umiał je wykorzystać i zaprezentować innym. Warto znać siebie i akceptować to, co najpiękniejsze i najlepsze.

Mój AS – moja akceptacja siebie – uczniowie przygotowali galerię Asów, w której oprócz symboli związanych ze swoja osobą, prezentowali swoje zainteresowania, to co lubią, co sprawia im przyjemność i satysfakcję.

Zrealizowane zadanie pomogło uczniom otworzyć się, pokazać, że wiele mamy ze sobą wspólnego, ale i wiele nas różni. Ważne, by się nie krytykować, tylko odnaleźć w sobie to, co piękne i niepowtarzalne, bo każdy z nas jest wyjątkowy.

Kolejne zadania już wkrótce!

Opiekunowie projektu: p. Monika Żebrowska, p. Arleta Szcześniak, p. Anna Borkowska, p. Wioletta Ponikowska.

[Wioletta Ponikowska]