Z radością informujemy, że nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek”.
To wspaniała okazja, aby nasi uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu swojej biblioteki szkolnej i rozwijać pasję do czytania.
Akcja ta jest organizowana przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole” pod szyldem Fundacji dla Bibliotek i ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Jakie są cele akcji?
Celem „Ogólnopolskich Wyborów Książek” jest promowanie czytelnictwa oraz umożliwienie uczniom wyrażenia swoich preferencji literackich. To uczniowie decydują, które książki są dla nich najciekawsze i chcieliby znaleźć na półkach swojej biblioteki.

Jak można wziąć udział?
Głosować może każdy uczeń naszej szkoły. Wystarczy odwiedzić naszą bibliotekę szkolną i wypełnić specjalny kupon wyborczy. Każdy głos jest ważny, ponieważ to Uczniowie tworzą przyszłość naszej biblioteki!

Dlaczego warto?
To nie tylko możliwość wyboru ulubionych książek, ale także szansa na uczestnictwo w największym badaniu czytelniczym w Polsce. Ponadto, uczestnictwo w akcji to doskonały sposób na rozwijanie świadomości obywatelskiej i demokratycznych postaw wśród młodzieży.

Zachęcamy do aktywnego udziału!

Niech każdy głos się liczy! Pokażmy, że ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie to miejsce, gdzie książki mają szczególne znaczenie, a pasja do czytania jest wspólna dla nas wszystkich.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie można dowiedzieć się więcej o akcji i oddać swój głos (w dniach 06 maja - 06 czerwca).
Dołączcie do nas i pomóżcie kształtować naszą bibliotekę!
Poprzednia edycja „Ogólnopolskich Wyborów Książek” odbyła się w 2015 roku i okazała się wielkim sukcesem, z udziałem 450 tysięcy uczniów.
Akcja ta jest apolityczna, bezpłatna i nikt na niej nie zarabia, co czyni ją jeszcze bardziej wartościową dla społeczności szkolnych i bibliotecznych.

#OgólnopolskieWyboryKsiążek

Organizatorkami akcji szkolnej są Małgorzata Małkińska (koordynator) i Danuta Markowska - Mościcka

[Małgorzata Małkińska]