DZIEŃ OTWARTY
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI 2024/2025
Ależ to był dzień!
Co to było za wydarzenie!
Dzięki Wam ten czas był wyjątkowy!
Jesteśmy wzruszeni i zaszczyceni tak wielkim zainteresowaniem naszym wydarzeniem!
Był to dzień pełen emocji, miłych spotkań, ciekawych dyskusji i śmiechu.
Było jak zwykle sympatycznie, gwarnie i kreatywnie.
Ósmoklasistom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie. Do zobaczenia we wrześniu!
Organizacja dnia otwartego była efektem pracy całej społeczności szkolnej.
Serdecznie dziękujemy naszym współorganizatorom Dnia Otwartego w Alejach:
Zakłady Mięsne Łuków
Pan Jacek Szczęch
Pan Paweł Mućka
Panowie Marcin i Paweł Włoczewscy
Pan Kamil Majak
Panowie Jarosław i Kaj Czerwonogrodzcy
Motoweterani
Klasyki youngtimery LLU
Pan Andrzej Zdrojewski - zasłużony łukowski społecznik, artysta- rzeźbiarz
Wszystkim przyjaciołom i sympatykom naszej szkoły.
Dziękujemy za poczęstunek i piękną oprawę - replikę zabytkowego motocykla składanego w Łukowie, quady, motocykle, samochody klasyki i ciągniki siodłowe.
Zapraszamy do galerii zdjęć...
[Patrycja Ignaciuk, Marcin Magnuszewski]
Dzień z Bolesławem Chrobrym w "1000 - lecie Królestwa Polskiego"
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI 2024/2025
14 kwietnia odbyło się wyjątkowe wydarzenie pt.:,,Dzień z Bolesławem Chrobrym” zorganizowane w ramach ogólnopolskiego projektu ,,1000 - lecie Królestwa Polskiego”, którego pomysłodawcą jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.
Wydarzenie zostało przygotowane według scenariusza opracowanego przez nauczycielkę historii p. Beatę Kuczyńską. Jego celem było nie tylko przybliżenie postaci pierwszego króla Polski, ale również połączenie nauki z zabawą. W organizacji tego dnia wzięli udział uczniowie z ,,grupy projektowej” z klasy 2Tia: Kamil Zarzycki, Albert Klink, Aleksander Chudzik, Konrad Warpas, Tomasz Czajka, Illia Lionchuk, a także z klasy 3 Tia - Justyna Karwowska i Marcin Parzyszek. Jest to już drugie obowiązkowe zadanie zrealizowane przez nas w ramach tego projektu.
Główną atrakcją ,,Dnia z Bolesławem Chrobrym” była wizyta w szkole króla Bolesława, w którego wcielił się Kamil Zarzycki (2Ti). Król wraz ze swoją świtą przemierzał szkolne korytarze, odwiedził uczniów podczas zajęć lekcyjnych, bibliotekę szkolną oraz dyrekcję szkoły. Towarzyszył mu herold, który zapowiedział przybycie króla. Monarcha podczas spotkania z młodzieżą zadawał uczniom pytania odnośnie swojego panowania. Za właściwą odpowiedź uczniowie otrzymywali ,,słodkie denary”- czyli symboliczne nagrody w postaci cukierków i ciasteczek z królewskiego dworu, które cieszyły się ogromną popularnością.
Na korytarzu została przygotowana wystawa okolicznościowa upamiętniająca ,,1000 – lecie koronacji Bolesława Chrobrego, a podczas przerw - na zaproszenie królewskiego herolda - uczniowie rozwiązywali w obecności króla ,,królewską krzyżówkę”. Na korytarzu ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewała średniowieczna muzyka, która wprowadzała wszystkich w klimat epoki.
Podczas długiej przerwy przez szkolny radiowęzeł została przeprowadzona specjalna audycja poświęcona Bolesławowi Chrobremu, w której gościliśmy króla, posłów wysłanych przez władców państw średniowiecznych, którzy przybyli z listami gratulacyjnymi dla monarchy, a także uczniów naszej szkoły, którzy przekazali królowi życzenia.
Po zakończonej audycji wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia z królem Bolesławem Chrobrym.
Składamy serdeczne podziękowanie p. Szymonowi Żołopie, opiekunowi szkolnego radiowęzła, za wsparcie techniczne przy realizacji audycji, a także chłopcom z klasy 3 Tib - Kacprowi Różakowi i Bartłomiejowi Świeczakowi.
Zapraszamy do galerii zdjęć i obejrzenia filmu z wizyty króla w szkolnej bibliotece przygotowanego przez p. Małgorzatę Małkińską.
Koordynator projektu – p. Beata Kuczyńska.
#1000koronacjiBolesławaChrobrego #MHP #PTH #1000KrólestwaPolskiego
[Beata Kuczyńska]
Chopin w naszej szkole
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI 2024/2025
Z okazji 215. rocznicy urodzin wybitnego polskiego kompozytora i pianisty, Fryderyka Chopina, na początku kwietnia Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zorganizowała internetowy konkurs wiedzy „Chopin znany i nieznany”.
Celem konkursu, który został przeprowadzony za pośrednictwem profilu fb biblioteki, była popularyzacja wiedzy na temat życia i twórczości wielkiego Polaka, wspieranie zainteresowania polską kulturą i dziedzictwem narodowym oraz promocja biblioteki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Angelika Orzyłowska (3Th) i Kacper Niedziółka (3Km), którym gratulujemy uzyskania wysokich wyników.
[Renata Kożuch-Sierociuk]
Światowy Dzień Wody 2025
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI 2024/2025
Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 r., w ramach Agendy 21, podczas konferencji Szczyt Ziemi w Rio de Janeiro w Brazylii. Na dzień obchodów wybrano datę 22 marca. Od 1993 r. Światowy Dzień Wody corocznie obchodzony jest pod innym hasłem. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Ochrona lodowców”.
Lodowce odgrywają kluczową rolę jako naturalne rezerwuary wody słodkiej, jednak ich zasoby gwałtownie maleją wskutek zmian klimatycznych. W tym kontekście niezwykle istotne staje się podjęcie działań na rzecz ich ochrony oraz ograniczenia negatywnych skutków ich zanikania dla gospodarki wodnej. Warto dołożyć starań, by przyczynić się do oszczędzania tego drogocennego zasobu. Woda to nasz skarb – dbajmy o niego, póki jeszcze mamy na to czas. Oszczędzajmy wodę! W ramach obchodów Światowego Dnia Wody w naszej szkole została przygotowana okolicznościowa gazetka, a w klasach: 1Tps, 2Te,2Th, 2Tps, 4Tel, 1Km, 5Te i 5Tmp na lekcjach geografii uczniowie obejrzeli cykl filmów o wodzie, które stworzone zostały w ramach projektu "KROPLA DO KROPLI” – kampania na rzecz poszanowania wody oraz film „Światowy Dzień Wody – woda dla pokoju” przygotowany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w ramach projektu „Aktywni Błękitni”. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do udziału w V edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wodzie. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 21 pytań zamkniętych. Obejmował wiedzę z przedmiotów: geografia, biologia, fizyka i chemia dotyczącą oczywiście wody.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Bartłomiej Kosowski kl.2Tps
II miejsce: Aleksander Kozak kl.2Tps
III miejsce ex aequo: Kacper Kopeć, Wojciech Nagadowski, Filip Płudowski, Bartłomiej Radomyski i Kacper Żurawski z klasy 2Tps.
Gratulacje dla zwycięzców!
[Danuta Markowska-Mościcka]
DZIEŃ OTWARTY
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI 2024/2025
DZIEŃ OTWARTY
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W ŁUKOWIE
BRANŻOWE CENTRUM UMIEJĘTNOŚCI W ŁUKOWIE
12 kwietnia 2025 Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie oraz działające przy nim Branżowe Centrum Umiejętności zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się 12 kwietnia 2025 roku.
To wyjątkowa okazja, aby:
• porozmawiać z naszymi ekspertami
• uzyskać szczegółowe informacje o naszej ofercie edukacyjnej oraz bezpłatnych szkoleniach
• skorzystać z poradnictwa zawodowego
• zwiedzić nasze nowoczesne zaplecze dydaktyczne i techniczne
BCU i Zespół Szkół nr 1w Łukowie wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu nauka odwzorowuje rzeczywiste warunki pracy, daje to możliwość rozwijania oraz doskonalenia w zakresie specjalności zapotrzebowanych przez pracodawców. Dysponujemy instrumentarium techniczno - dydaktycznym do osiągania kwalifikacji, uznawanych przez rynek pracy za kluczowe w rozwijającym się przemyśle 4.0.
PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM!!!
Zapraszamy w godzinach 9.00-13.00
Zespół szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie
Branżowe Centrum Umiejętności w Łukowie
Al. Tadeusza Kościuszki 10, 21-400 Łuków
www.bcu.lukow.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 25 798 29 50