PROJEKT Erasmus+

    Zrealizowaliśmy w pełni zajęcia przygotowawcze oraz mobilność projektu „Tworzę więc jestem - praktyki zawodowe dla uczniów ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie” (nr projektu 2023-1-PL01-KA122-VET-000129596), czyli zagraniczne praktyki zawodowe w greckiej miejscowości Tolo.
Przygoda, praca, antyk, śródziemnomorska przyroda i klimat, piękne widoki, wzajemna współpraca oraz rozwój osobisty to przepis na sukces o nazwie Esasmus+ sfinansowany przez Unię Europejską. Najlepsi uczniowie klas czwartych z pięciu kierunków nauczania: technik pojazdów samochodowych, elektryk, informatyk, handlowiec oraz ekonomista spędzili cztery tygodnie w Grecji.
Od 6 maja do 1 czerwca 2024 r. głównym celem uczestników projektu był wszechstronny rozwój, nabywanie nowych umiejętności zawodowych i interpersonalnych oraz wzajemna współpraca, wspieranie się oraz wspólne miłe spędzanie czasu. Młodzież naszej szkoły miała okazję aktywizować się zawodowo oraz budować umiejętności komunikacji w języku angielskim. Szereg wycieczek między innymi do Aten, Myken oraz rejs jachtem wycieczkowym zapierały dech w piersiach. Długie spacery w okolicach Tolo, rozmowy do zmierzchu na tarasie stylowego hotelu, odpoczynek na pięknej miejscowej plaży, a także kąpiele w spokojnych wodach Zatoki Argolidzkiej to gwarancja sukcesu i odpoczynek w spokojnym greckim stylu. Nowym doświadczeniem dla młodzieży był również lot z Warszawy do Aten, a następnie powrót do Polski. Uczniowie mogli poznać zasady i procedury podróży lotniczych. Po powrocie uczestnicy projektu wrócili do nauki w naszej szkole. Teraz czas na wykorzystanie zdobytych umiejętności oraz kontynuacja relacji i pielęgnowanie nawiązanych przyjaźni.

"Aleje" tworzą możliwości.
Dofinansowano przez Unię Europejską.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Marek Pietrzak koordynator projektu.]


     „Tworzę, więc jestem…”- greckie praktyki zawodowe w pełni swojej okazałości. Uśmiechy na twarzach, spokojna praca w greckim stylu oraz piękne widoki. Poza tym antyczna historia i niezapomniane wspomnienia podczas wycieczek do Aten oraz Nafplio. A w kaplicy polski akcent… kto odnajdzie??

„Tworzę, więc jestem - praktyki zawodowe dla uczniów ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie”, numer projektu: 2023-1-PL01-KA122-VET-000129596

Koordynator projektu – Marek Pietrzak

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Marek Pietrzak]


Erasmus+
Ruszyła grecka przygoda uczniów Alej – Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

    W niedzielę 05.05.2024 r. po szeregu zrealizowanych zajęć przygotowawczych 18 uczniów z klas o profilach: technik pojazdów samochodowych, elektryk, informatyk, handlowiec oraz ekonomista wraz z dwójką opiekunów ruszyli spod gmachu naszej szkoły w swoją największą dotychczasową wyprawę życia.

     Lot z Warszawy do Aten był pierwszym etapem wspaniałej przygody oraz nowym doświadczeniem w życiu naszych uczniów. W poniedziałek – pierwszego dnia praktyk zagranicznych zostali oprowadzeni po miejscowości Tolo, w której mieszkają oraz realizują staże w miejscowych firmach, zgodnych z ich profilami nauczania. Opiekunowie z organizacji przyjmującej „White-Blue Tour Service” przybliżyli zakres i zasady sposobu realizowania praktyk w poszczególnych zakładach pracy.

    Pierwszego dnia pobytu w Grecji był również czas na to, by skorzystać z uroków nadmorskiego kurortu, słońca, plaży i morza… chwilo trwaj.

„Tworzę więc jestem - praktyki zawodowe dla uczniów ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.” Numer projektu: 2023-1-PL01-KA122-VET-000129596

koordynator projektu - Marek Pietrzak

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Marek Pietrzak]


    Po udanej rekrutacji do projektu "Tworzę, więc jestem - praktyki zawodowe dla uczniów ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie" nadszedł czas na pierwsze przygotowania do wyjazdu na miesięczny pobyt w greckim Tolo. Rozpoczęliśmy je od realizacji zajęć wsparcia kulturowego, pedagogicznego oraz językowego.

    Serdecznie dziękuję za zaangażowanie, świetną atmosferę oraz profesjonalizm zarówno uczestnikom zajęć jak i prowadzącym. Miło jest patrzeć na uśmiechnięte twarze młodych ludzi, którzy chcą w życiu więcej.

Koordynator projektu - Marek Pietrzak.

[Marek Pietrzak]


Projekt „Tworzę, więc jestem - praktyki zawodowe dla uczniów ZS Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie”

Z przyjemnością informujemy, że zakończył się pierwszy etap rekrutacji do zagranicznych praktyk zawodowych przygotowywanych w ramach projektu „Tworzę, więc jestem - praktyki zawodowe dla uczniów ZS Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie” (nr 2023 - 1- PL01 - KA122 – VET - 000129596).

Jednocześnie informujemy, iż z racji wolnych miejsc na kierunku technik mechanik ogłaszamy drugi etap rekrutacji, który odbędzie się w dniach 02.01.2024 r. - 08.01.2024 r.

Wyniki I etapu rekrutacji Lista zakwalifikowanych do udziału w projekcie:
Technik pojazdów samochodowych: Dębowski Mateusz, Bondarczuk Mikołaj, Łukasik Kacper.
Technik elektryk: Rojewski Maciej, Bukowski Adam, Przeździak Patryk.
Technik mechanik: - brak
Technik informatyk: Kaczor Szymon, Borkowski Bartosz, Kąkol Bartosz.
Technik handlowiec: Mońko Wiktoria, Raczyńska Kinga, Rojanowska Aleksandra.
Technik ekonomista: Osial Anna, Araj Roksana Weronika, Pałczak Weronika.

Lista rezerwowa do udziału w projekcie:
Technik pojazdów samochodowych: Mościcki Maciej.
Technik elektryk: - brak
Technik mechanik: - brak
Technik informatyk: Walkiewicz Bartłomiej, Kopeć Mikołaj.
Technik handlowiec: Michalak Kamil, Gil Martyna, Janczak Patrycja.
Technik ekonomista: Powalska Roksana.

[Marek Pietrzak]