Z czego powstał człowiek według mitologii greckiej? Kto podarował ludziom ogień? Kim był Herakles? Dlaczego Herakles musiał wykonać 12 prac? Co to jest syzyfowa praca? – z takimi pytaniami zmierzyli się uczniowie klas pierwszych technikum biorący udział w konkursie wiedzy o mitologii greckiej.

Mitologia starożytnych Greków jest źródłem kultury europejskiej. W życiu codziennym posługujemy się wieloma związkami frazeologicznymi, które zostały zaczerpnięte z mitologii greckiej, takimi jak: paniczny strach, syzyfowa praca, pięta achillesowa, puszka Pandory. Konkurs ma zadanie zachęcić naszych uczniów do zgłębiania wiedzy historycznej i polonistycznej oraz poznania frazeologizmów mitologicznych tak powszechnych w naszym słownictwie. Celem konkursu jest sprawdzenie znajomości mitów greckich, a także propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Filip Cichowski 1Tmc,
II miejsce - Mikolaj Goławski 1Tmc,
III miejsce - Julia Włodarczyk 1Tmc.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: p. Beata Kuczyńska i p. Beata Celej.

[Beata Kuczyńska]