W czwartek, 18 kwietnia w Centrum Charytatywno - Duszpasterskim w Siedlcach odbył się etap diecezjalny 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Celem konkursu jest zaproszenie młodzieży do czytania i zgłębiania Pisma Świętego.

Zakres tematyczny XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej obejmował Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć. W etapie diecezjalnym udział wzięli najlepsi uczniowie wyłonieni z etapu szkolnego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Adam Królik z kl. 2Tmc, Mateusz Dębowski kl. 4Tsp i Patryk Zalewski kl. 4Tmc.

W czasie spotkania młodzież mogła wysłuchać konferencji ks. Radosława Piotrowskiego (diecezjalnego duszpasterza młodzieży) „Jak żyć Słowem Bożym w codzienności?” oraz świadectwa młodego człowieka „Codzienność w przyjaźni z Ewangelią”. Następnie uczniowie udali się do katedry siedleckiej na Mszę Świętą w intencji uczestników i organizatorów OKWB.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Adamowi, Mateuszowi i Patrykowi dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do zgłębiania wiedzy Pisma Świętego oraz sprawdzenia się w kolejnych eliminacjach za rok.

[Wioletta Ponikowska]