11 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 1Em i 1Km z zawodowym kuratorem sądowym - panem Piotrem Łukaszewskim. Spotkanie miało na celu profilaktykę, przeciwdziałanie postawom demoralizującym, zapobieganie czynom karalnym oraz patologiom społecznym.
Tematyka spotkania obejmowała m.in.: działania profilaktyczne stosowane wobec nieletnich (nadzór kuratora, skierowanie do ośrodka wychowawczego, skierowanie do zakładu poprawczego), sposoby stosowania środków profilaktycznych w zależności od czynu i stopnia demoralizacji nieletniego, przypadki kontrolowania przez policję nieletnich, wobec których jest podejrzenie o popełnieniu wykroczenia (alkohol, używki), skierowanie sprawy do sądu dla nieletnich. Ponadto pan kurator szczególną uwagę uczniów zwrócił na konsekwencje nierealizowania obowiązku szkolnego przez nieletnich.

Dziękujemy Panu Piotrowi Łukaszewskiemu za współpracę, pomoc i przekazanie naszym uczniom ważnych informacji.

[Arleta Szcześniak]