12 grudnia br. odbył się w naszej szkole uroczysty finał 23. akcji ,,Polacy - Rodakom” zorganizowanej przez senatora RP Stanisława Gogacza. Gościem honorowym akcji był ks. dr Michał Bajcar, który przyjechał do nas z Ukrainy.
W spotkaniu wzięli udział: senator RP Stanisław Gogacz - organizator akcji, starosta łukowski p. Dariusz Szustek, radny sejmiku wojewódzkiego p. Ryszard Szczygieł, dyrektor Biura Senatora p. Anna Szczygieł, dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Magdalena Mitura, zastępca dyrektora Szpitala św. Tadeusza p. Dariusz Orzeł, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele OSP z Nurzyny i OSP Charlejów, nauczyciele i uczniowie szkół z naszego powiatu oraz zaproszeni goście.

Senator RP Stanisław Gogacz podziękował wszystkim za ofiarność i pracę włożoną
w przygotowanie paczek noworocznych. Podziękowania złożyli również starosta łukowski Dariusz Szustek i radny sejmiku województwa lubelskiego Ryszard Szczygieł. Ksiądz Michał Bajcar w swoim wystąpieniu opowiadał nam, że jego parafianie pytają, czy będą paczki z Polski i podkreślił, jak ogromne ma to dla nich znaczenie.

Następnie zgodnie ze zwyczajem została zaprezentowana wybrana losowo paczka, aby wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć jej zawartość. Paczka ta, została oficjalnie przekazana księdzu Michałowi dla naszych rodaków zza wschodniej granicy.

W dalszej części spotkania wszyscy mieli okazję podzielić się opłatkiem
i złożyć sobie życzenia świąteczne.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny młodzieży naszej szkoły, w którym wzięli udział następujący uczniowie: Aleksandra Szczygielska 4Th, Karolina Krasuska 2Th, Andżelika Orzyłowska 2Th, Mikołaj Lemiech 2Tp, Artem Prykhoda 2Tp, Igor i Fabian Stonio 4Tmc.

Opiekę techniczną nad sprzętem pełnili Piotr Majak 2Tia i Filip Ziętara 2Tia.

Część artystyczna –p. Beata Kuczyńska i p. Tomasz Piros.

Uroczystość została zorganizowana według programu opracowanego przez Biuro Senatora Stanisława Gogacza. Nad całością uroczystości czuwała – p. Beata Kuczyńska.

[Beata Kuczyńska]