Uczniowie naszej szkoły - w ramach obchodów 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - uczestniczyli w quizie na temat wydarzeń stanu wojennego. Konkurs został przeprowadzony 13 grudnia br.

Naszym celem było zainteresowanie uczniów tematyką stanu wojennego, popularyzowanie wiedzy z zakresu historii XX wieku, upamiętnienie ofiar systemu komunistycznego w Polsce. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie odsłuchali piosenki ,,Ogłoszenie stanu wojennego” oraz krótkiego wystąpienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na obszarze całego kraju.

W konkursie wzięło udział ponad 74 uczniów.
Test najlepiej rozwiązali następujący uczniowie: Maja Wojaczyk 4Te, Weronika Pałczak 4Te , Paulina Filipek 4Te ,Kaj Czerwonogrodzki 4Tmp.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w tej inicjatywie.

Organizatorzy: p. Beata Kuczyńska i p. Danuta Markowska-Mościcka.

[Beata Kuczyńska]