Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2023 został ogłoszony między innymi Ro-kiem Aleksandra Fredry. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewi-cza w Łukowie zorganizowała powiatowy konkurs czytelniczo – prasowy pod hasłem ”Aleksander Fredro – najwybitniejszy polski komediopisarz”.

W konkursie wzięło udział 86 uczniów naszej szkoły z klas: 1Km,1Tia, 1Tel, 1Te,1 Th, 1Tp, 1Tmc, 2Te, 2Th, 3Tel, 3Tip, 3Th, 3Tmp, 4Tha, 4Tip, 4TEL i 4TM.

Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na 11 pytań, z czego 10 dotyczyło życia i twórczości Aleksandra Fredry, a pytanie jedenaste - własnych przemyśleń na temat: O czym dziś napisałby sztukę Aleksander Fredro? Odpowiedź należało uzasadnić w trzech zdaniach. W bibliotece szkolnej można było znaleźć szereg publikacji dotyczących hrabiego Fredry, z których uczniowie – uczestnicy konkursu - chętnie korzystali. Z ogromną przyjemnością informujemy, że trzech uczniów naszej szkoły, znalazło się na liście 30. nagrodzonych osób przez organizatora (który nie określił miejsc ani rankingu). Nagrodzeni zostali: Marcin Parzyszek z klasy 1Tia, Albert Rosa z 1Tel i Martyna Ziarek z 4Tha. Organizator był pod dużym wrażeniem ich odpowiedzi na pytanie 11. 12 maja br., w siedzibie MBP w Łukowie, zwycięzcy odebrali od organizatora podziękowa-nia, gratulacje i nagrody książkowe.

Szkolni koordynatorzy konkursu: p. Małgorzata Małkińska i p. Danuta Markowska-Mościcka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Małgorzata Małkińska, Danuta Markowska-Mościcka]