Uczniowie klasy 2 uczący się na kierunku kierowca mechanik rozpoczęli świętowanie cykliczną już wizytą w firmie transportowej „Jata Trans”, gdzie mieli okazję zapoznać się z budową zespołu pojazdów, tak zwanym tandemem - czyli nowym 500 - konnym samochodem ciężarowym Volvo FH z przyczepą - wyposażonym w nowoczesną zabudowę firmy Wecon.
Lekcję rozpoczęliśmy od obsługi codziennej pojazdu, później przeszliśmy do omówienia usytuowania i działania poszczególnych podzespołów, aby następnie dokonać kompleksowej obsługi zabudowy i zapoznania się z wyposażeniem kabiny pojazdu. Drugiego dnia chętni uczniowie z trzech roczników klas kierowca mechanik wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącej zawodu kierowcy.
Zwycięzcami konkursu, a tym samym zdobywcami nagród byli:
1. Damian Chaber,
2. Jakub Gajda,
3. Bartosz Szerszeń.
Wszyscy trzej zwycięzcy są uczniami klasy 2Km.

Tego samego dnia przeprowadzono również instruktaż zachowania się w sytuacji trafienia na wypadek drogowy. Uczniowie obejrzeli projekcję filmu sensacyjnego o tematyce transportowej.
Organizatorami oraz opiekunami przedsięwzięć byli nauczyciele ZS1 w Łukowie: Agata Żądełek, Patrycja Ignaciuk oraz Marek Pietrzak.

Szczególne podziękowanie składamy panu Tomaszowi Stępnickiemu i firmie „Jata Trans” za serdeczne przyjęcie i użyczenie pojazdów do nauki.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Marek Pietrzak]