Celem konkursu „Zawodowe origami” było rozwijanie wrażliwości estetycznej, kreatywności, sprawności manualnych, wyobraźni przestrzennej, koncentracji i wytrwałości. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy - metodą origami modułowe - przedstawiającej wszystko, co kojarzy nam się z naszą szkołą i z naszymi kierunkami kształcenia.
Przy ocenianiu prac jury brało pod uwagę: zgodność z regułami origami, stopień trudności i nakład pracy konieczny do wykonania modelu, oryginalność pomysłu, estetykę wykonania, dobór kolorystyki oraz rodzaj użytego papieru.
Na konkurs wpłynęło 45 prac. Wytwory uczniów oceniali nauczyciele języka niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego.
Werdyktem jury:
a) 1 miejsce zajął samochód handlowca wykonany przez Kingę Raczyńską z klasy 3 TH oraz świnka ekonomisty wykonana przez Zuzannę Borkowską z klasy 2 TE.
b) 2 miejsce zajęła suszarka wykonana przez Weronikę Ochnik z klasy 2 Wa.
c) 3 miejsce zajęły dwa rowery, których autorami są Franek Antas i Mateusz Mościcki z klasy 1 TEL.

Opiekę artystyczną nad uczestnikami konkursu sprawowały panie: Aneta Domańska-Szklarz, Hanna Michalak, Renata Łozowska-Kopeć, Anna Józwik, Magdalena Kamecka.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Renata Łozowska-Kopeć]