Wśród uczniów naszej szkoły został przeprowadzony konkurs fotograficzny, który polegał na uchwyceniu pierwszych oznak wiosny, budzącej się przyrody – pąków na drzewach, kwitnących krzewów, widoku ptaków – skowronków, bocianów, żurawi. Wiosną otaczający nas świat budzi się do życia. Naszym celem było zmotywowanie młodzieży do świadomego wyjścia na spotkanie z wiosną.

Tytuł konkursu nawiązywał do piosenki Marka Grechuty ,,Wiosna, ach to Ty”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas: 1Tia, 1Tib, 2Wa, 2 Th, 2Te, 3 Tsp, 3Tel, 3Tmc, 3Tmp, 4Tha, 4Te.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Adrian Matysiak 3 Tmp – „Stokrotki w ogrodzie”, Bartosz Domański 1Tib – ,, Bocian na łące ” i ,,Pszczoła na kwitnącym białym krzewie”.
II miejsce: Piotr Majak 1Tia - ,,Pszczółka na hiacyncie” i ,,Krokusy z ogrodu babci”, Patryk Zalewski 3Tmc - ,,Mlecz z pszczołą” i ,,Ozdobny krzew kwitnący na różowo”.
III miejsce: Katarzyna Ambroziak 4Tha - ,,Kwitnąca gałąź”, Marcin Parzyszek 1Tia - ,,Pąki na gałęziach drzew wiosną” i ,, Białe kwiaty”.

Wyróżnienie: Klaudia Wysokińska 2 Wa - ,, Krokus’’ i ,,Leśne białe kwiatki”, Krystian Celiński Piotrowicz 1 Tia – „ Kwitnące krzewy ozdobne, owocowe w ogrodzie”.

Organizatorzy: p. Beata Kuczyńska i p. Liliana Kołodyńska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłanie zdjęć.

Efekty uchwycenia wiosny w obiektywie można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy.

[Beata Kuczyńska]