W ramach edukacji medialnej 21 lutego br. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów z klasy 1 Tia, 4 Tha, 4 Tep. Spotkanie z młodzieżą poprowadziła p. Anna Kupińska - redaktor Katolickiego Radia Podlasie i Master TV oraz p. Wiktor Mateńko z Master TV.

Celem spotkania było poznanie podstawowych informacji i terminów z zakresu tworzenia przekazu medialnego w radio i w telewizji. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem technicznym – obsługą kamery i mikrofonu. Była również okazja do przeprowadzenia wywiadu i poznania technik montażu materiału pochodzącego z wypowiedzi uczniów. Zaprezentowane przez Pana Wiktora techniki operatorskie uświadomiły wszystkim, jak bardzo ważne jest ustawienie kamery, osób udzielających wywiadu, oświetlenia i odpowiedniej perspektywy.

Uczniowie składają serdeczne podziękowania p. Annie Kupińskiej i p. Wiktorowi Mateńce za przeprowadzone z nimi warsztaty.

Spotkanie dla uczniów zorganizowała p. Beata Kuczyńska.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Beata Kuczyńska]