21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO w celu upamiętnienia wydarzeń z 1952 roku. W miejscowości Dhaka w Bangladeszu zginęło wtedy pięciu studentów, którzy walczyli o nadanie językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
    Ten szczególny dzień jest zatem okazją do refleksji nad znaczeniem naszego ojczystego języka. Nie zabrakło jej również w naszej szkole. W ramach lekcji j. polskiego młodzież zapoznała się z ideą święta, poznała ciekawostki związane z językiem polskim, oglądała filmiki dydaktyczne " Pucuł i Grzechu" oraz "Błyskawiczne dzieje polszczyzny", zmierzyła się z łamańcami językowymi oraz zadaniami z zakresu gramatyki i ortografii, a także rozwiązała „Quiz poprawności językowej”.
W przedsięwzięciu wzięły udział klasy: 1 Te, 1Tmm, 1 Wa, 1 Km, 2The, 2Tmcp , 2Tel, 2 Km, 3The, 4 Tel, 4TMS.
Zadania dla uczniów przygotowały p. Renata Kożuch-Sierociuk oraz p. Agnieszka Łazuga.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[ Agnieszka Łazuga]