Uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce wzięli udział w konkursie szkolnym na temat wydarzeń stanu wojennego, który został przeprowadzony 13 grudnia br.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką stanu wojennego, popularyzowanie wiedzy z zakresu historii XX wieku, upamiętnienie ofiar systemu komunistycznego w Polsce. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie odsłuchali piosenki ,,Ogłoszenie stanu wojennego” oraz krótkiego wystąpienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na obszarze całego kraju.

Wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo – Michał Krasuski 1 Tip, Jakub Czechowski 2 Ts, Kacper Sprycha 3 Km.
W konkursie wzięło udział ponad 80 uczniów. Ze względu na dużą liczbę uczestników, którzy osiągnęli wysokie wyniki, nie zostało wytypowane II i III miejsce.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w tej inicjatywie.

Organizatorzy : p. Beata Kuczyńska i p. Danuta Markowska – Mościcka.

[Beata Kuczyńska]