20 grudnia br. w naszej szkole odbyło się podsumowanie 22. Akcji Polacy Rodakom pod hasłem "Polacy-Ukrainie" organizowanej corocznie przez senatora RP Stanisława Gogacza. W uroczystym spotkaniu wzięli udział goście z Ukrainy: ks. Wojciech Żółty z delegacją z parafii Wierzbowiec z Ukrainy, organizator akcji senator RP Stanisław Gogacz, poseł RP Krzysztof Głuchowski, starosta łukowski Dariusz Szustek, radny sejmiku województwa lubelskiego Ryszard Szczygieł, dyrektor Biura Senatora Anna Szczygieł, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele OSP z Nurzyny i OSP Charlejów, zaproszeni goście, sponsorzy, a także uczniowie.

Uroczystość rozpoczął Pan dyrektor Tadeusz Federczyk, witając zgromadzonych w naszej szkole gości. Senator RP Stanisław Gogacz podziękował wszystkim za ofiarność i pracę włożoną w przygotowanie paczek noworocznych. Podziękowania złożyli również starosta łukowski Dariusz Szustek i radny sejmiku województwa lubelskiego Ryszard Szczygieł. Ksiądz Wojciech Żółty opowiedział jak wygląda jego praca i życie codzienne w objętej konfliktem zbrojnym Ukrainie. Następnie zgodnie ze zwyczajem została zaprezentowana wybrana losowo paczka, aby wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć jak wygląda jej zawartość. Paczka ta, została oficjalnie przekazana księdzu Wojciechowi dla naszych rodaków zza wschodniej granicy.

W dalszej części spotkania wszyscy mieli okazję podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów naszej szkoły. Uczennice z klasy 1Th - Karolina Krasuska i Andżelika Orzyłowska z siostrą Rafałą zaśpiewały kolędy "Przybieżeli do Betlejem" i "Wśród nocnej ciszy". Aleksandra Szczygielska z klasy 3Th recytując utwór księdza Jana Twardowskiego "Pomódlmy się w Noc Betlejemską" wprowadziła wszystkich w stan zadumy i nadziei na "Noc Szczęśliwego Rozwiązania". Miłym akcentem uroczystości był występ ucznia naszej szkoły pochodzącego z Ukrainy –Artema Prykhody z klasy 1 Tip, który zaśpiewał w swoim języku ojczystym "I Dobry wieczór Tobie".

Serdeczne podziękowania dla zaangażowanych w przygotowanie uroczystości uczniów.
Opieka techniczna nad sprzętem: Piotr Kuźma i Hubert Izdebski (4TI), prezentacja – Tomasz Szczygielski (4TI).
Opieka wokalna: siostra Rafała i p.Tomasz Piros.
Relacja fotograficzna z finału akcji - Szkolne Koło Fotograficzne Migawka, p. B. Kuczyńska.
Serdeczne podziękowania dla klasy 2 Tel i jej wychowawcy pani Renaty Kożuch –Sierociuk.

Nad całością przebiegu uroczystości czuwała p. Beata Kuczyńska.

[Beata Kuczyńska]