3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc we włączeniu tej grupy w pełne życie społeczne. Ważną tematyką obchodów jest integracja osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

W naszej szkole, na górnym korytarzu, przygotowana została gazetka, w której przypomniano jakie są ogólne zasady zachowania w obecności osoby z niepełnosprawnością.
Istotnym akcentem tego dnia w jest film nagrany przez młodzież naszej szkoły. Uczniowie, jednocząc się z osobami niepełnosprawnymi, nagrali teledysk, w którym tekst piosenki zaprezentowali w języku migowym.
W bibliotece szkolnej została przygotowana propozycja literatury, w której poruszony jest temat niepełnosprawności.
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami przypominają, że osoby niepełnosprawne są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my i że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w nagranie i zmontowanie filmu.
Link do filmiku https://drive.google.com/file/d/1yEuufSkBexscSg_aX5IflPCPo3f6wgwZ/view?usp=drive_web

Organizatorzy: Arleta Szcześniak, Bogumiła Szaszko-Borkowska, Liliana Kołodyńska, Małgorzata Małkińska

[Arleta Szcześniak]