1 grudnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Łukowie, st.sierż. Piotra Safiańskiego i mł. asp. Agatę Mućkę. Podczas spotkania z klasami pierwszymi zaproszeni goście wyjaśnili jaka odpowiedzialność prawna spoczywa na osobach małoletnich. Poruszono tematy związane z konsekwencjami wynikającymi z zaniedbywania obowiązków szkolnych, korzystania z używek oraz kwestie przestępstw popełnianych za pomocą Internetu. Wyjaśniony został termin demoralizacji oraz ścieżki postępowania z młodymi osobami, gdy prezentują oni zachowania trudne. Wszystkie informacje zostały poparte licznymi przykładami. Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom za niezwykle interesującą i pouczającą prelekcję.

[Bogumiła Szaszko-Borkowska]