"Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości".
Józef Piłsudski

"Warte Zapamiętania…"
Myśli Ojców Niepodległości

"Warte zapamiętania" to akcja, w której uczestniczyliśmy - po raz kolejny - w dniach 8 - 9 listopada br. z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Została ona przeprowadzona wśród uczniów klas: 1 Tia, 2 Th, 2Te, 2 Ts, 3Th, 3 Te, 3 Tel, 4 Te, 4 Th, 4 Tea, 4 Ti, 4 Tsp.
Celem akcji było zainicjowanie rozmów na temat słynnych Polaków - ojców naszej niepodległości, których myśli i sentencje skłaniają nas do refleksji i przemyśleń na temat życia, naszego rozwoju, wolności, patriotyzmu i państwa. Zadaniem młodzieży było wybrać postać historyczną i jej złote myśli, a następnie zapisać je na karcie zaprojektowanej specjalnie na tę okoliczność. Kartki ze złotymi myślami ojców niepodległości zostały zamieszczone na wystawie szkolnej, by jak najwięcej osób z naszej społeczności miało możliwość je przeczytać, przemyśleć, przedyskutować. Były one również roznoszone przez uczniów naszej szkoły i niektórzy z nas mieli okazję wylosować myśl wartą zapamiętania. Patronem ogólnopolskiej akcji są Superbelfrzy RP.
Dziękujemy wszystkim za udział w przedsięwzięciu.

Organizatorzy: p. Beata Kuczyńska i p. Mariusz Toporowicz.

[Beata Kuczyńska]