„Szkoła do hymnu" w 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

W czwartek, 10 listopada br., uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Już po raz czwarty uczestniczyliśmy w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu". Społeczność naszej szkoły - o symbolicznej godzinie 11:11 - zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego". Następnie grupa uczniów w składzie: Weronika Abramek, Kacper Końka, Zuzanna Korlaga, Aneta Lendzion i Aneta Rola przypomniała okoliczności odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Nie zabrakło akcentów lokalnych – wspomnień Marii Skarżyńskiej, działaczki społecznej zaangażowanej w Ligę Kobiet Pogotowia Wojennego, dotyczących pierwszych dni niepodległości w Łukowie. Spotkanie uświetnił występ wokalny uczniów. Duet polsko – ukraiński, w składzie Mikołaj Lemiech kl.1tp i Oleksandr Kuriy kl.1Tib, zaśpiewał pieśń - I Brygady Legionów Polskich dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego - pt. „My, Pierwsza Brygada".

Oprawę muzyczną przygotował p. Tomasz Piros, nagłośnienie - p. Szymon Żołopa.
Zdjęcia wykonała p. Monika Zabłocka.
Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia była p. Danuta Markowska-Mościcka.

[Danuta Markowska-Mościcka]