19 kwietnia przypadła 78 rocznica powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji w klasach 1 tsp,3TI, 3TM, 4TEL, 2W, 2EM, 2 tha, 2 tep,2 tmp, 2tea, 1 tip przeprowadzono specjalną lekcję historii, przygotowaną we współpracy z Centrum Edukacyjnym Muzeum POLIN, poświęconą tematyce Żydów na ziemiach polskich, ze szczególnym uwzględnieniem okresu wojny.

Dla uczniów szkół ponadpodstawowych powstał film "Muranów - Dzielnica Północna" w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców. Film, który uczniowie obejrzeli przed lekcją, był wstępem do poznania historii Żydów polskich.

Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszył się wykład poświęcony losom społeczności żydowskiej Łukowa i okolic.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez nauczycielkę historii- p. Ingę Bartosiewicz.

 [Inga Bartosiewicz]