Na początku kwietnia został przeprowadzony wśród uczniów naszej szkoły Konkurs Fotograficzny polegający na uchwyceniu pierwszych oznak wiosny, budzącej się przyrody – pąków na drzewach, kwitnących krzewów, widoku ptaków – skowronków, bocianów, żurawi. Wiosną otaczający nas świat budzi się do życia. Naszym celem było zmotywowanie młodzieży do świadomego wyjścia na spotkanie z wiosną i sięgnięcie po aparat fotograficzny swojego smartfona, pobudzenie poczucia tożsamości z miejscem zamieszkania.

Tytuł konkursu nawiązuje do piosenki Marka Grechuty ,, Wiosna , ach to Ty”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas: 1Wa,1Wb,1Tip,2W, 1TE, 1TH,1TEL, 1tmp, 1tmc,4 TM, 2TI.

I miejsce - Grzegorz Szymanek 1 TEL ( Krokusy ), Roksana Araj 1 TE (Pierwiosnki).
II miejsce - Bartosz Kopeć 1 Tmc ( Bocian na gnieździe), Bartosz Cizio 1 tmc (Magnolie).
III miejsce – Kinga Raczyńska 1 TH (Kaczeńce ), Bartosz Redzik 1 tip ( Bazie).
Wyróżnienie – Amelia Makosz 1 Wb ( Forsycje).

Organizatorzy: p. Beata Kuczyńska i p. Liliana Kołodyńska.
Efekty spotkania młodzieży z wiosenną przyrodą można obejrzeć w galerii zdjęć.

 [Beata Kuczyńska]