Mamy tylko jedną Ziemię,
A Jej przyszłość zależy od każdego
na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas
Florian Plit

22 kwietnia 2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Ze względu na pandemię koronawirusa większość działań została przeprowadzona online. Organizatorzy tegorocznej edycji święta zaproponowali konkurs, który polegał na wykonaniu prac przestrzennych z wykorzystaniem surowców wtórnych. W ten sposób ukazana została możliwość ich powtórnego zastosowania w kreatywny sposób, propagowania działań proekologicznych, zwiększenia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, popularyzowanie dobrych nawyków dbałości o czystość w swoim mieście i najbliższym otoczeniu.

Prace konkursowe wykonali uczniowie z klas 1wb,2w,2wp,1Th,1wa,2w, 1Te

Użyto odpadów nadających się do recyklingu: szkła, metalu i tworzyw sztucznych, papieru, drewna. Oceniana była przede wszystkim oryginalność i użyteczność „dzieła”, estetyka jego wykonania, odpady z których zostały wykonane oraz potencjalna długowieczność jego użytkowania Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, estetyką wykonania prac, umiejętnościami artystycznymi.

Laureaci: Kinga Raczyńska klasa 1Th oraz Krasuska Katarzyna z 1Te
Osoby wyróżnione : Patryk Machnio klasa 2wp oraz Mateusz Niedziółka 1wb

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Organizatorzy: Anna Jasińska-Cichosz, Liliana Kołodyńska
Zapraszamy galerii zdjęć...

 [Liliana Kołodyńska]