Szkolny Konkurs Wiedzy „Powstanie Styczniowe na Ziemi Łukowskiej” został przeprowadzony dla upamiętnienia 156 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do pogłębienia wiadomości o tym największym zrywie narodowym, który na naszym terenie trwał najdłużej i przybliżenie postaci ks. Stanisława Brzóski, wikariusza jednej z łukowskich parafii, ostatniego powstańca styczniowego oraz jego adiutanta, kowala z podłukowskich Łazów, Franciszka Wilczyńskiego. Potrzebną literaturę uczniowie mogli znaleźć w bibliotece szkolnej. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań dotyczących wydarzeń związanych z Powstaniem Styczniowym na Ziemi Łukowskiej. W Konkursie wzięło udział 18 uczniów z drugich i trzecich klas technikum.

Laureaci Konkursu:
I miejsce: Maciej Krukow kl.3tm II miejsce: Jakub Chutny kl.3tm i Jakub Wiącek kl.3tm III miejsce: Hubert Sosnowski kl.3tm

Szkolny Organizator Konkursu Danuta Markowska – Mościcka

[Danuta Markowska–Mościcka]