W piątek, 1 marca br. uczciliśmy pamięć tych, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę z reżimem komunistycznym, bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, Żołnierzy Wyklętych.

Z tej okazji odbył się okolicznościowy program artystyczny. Uczniowie, Dyrekcja i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej. Uczennice kl.3 th: Weronika Gręzak, Joanna Izdebska, Beata Jastrzębska, Natalia Kulik i Anna Świder, zaprezentowały program artystyczny, poświęcony bolesnym dla Polski wydarzeniom i tragicznym losom ich bohaterów. Nie zabrakło w nim okolicznościowych wierszy i pieśni. Podniosłą atmosferę dopełnił Apel Pamięci poległych i zamordowanych przez komunistów Żołnierzy Wyklętych odczytany przez uczniów: Eryka Dzido i Pawła Krakowiaka z klasy 2ts.Na koniec, zebrani minutą ciszy uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Nagłośnienie i oprawę muzyczną przygotowali uczniowie: Bartek Cichocki i Rafał Warowny kl.4 ti oraz Oskar Kopyciński kl.1tel, natomiast fotoreportaż z uroczystości wykonał Wojtek Krupiński z kl.4ts. Montaż słowno – muzyczny przygotowały p.Inga Bartosiewicz i p.Danuta Markowska-Mościcka.

Po zakończeniu apelu delegacja młodzieży na czele z Panią Wicedyrektor Agnieszką Mikusek, w imieniu społeczności szkolnej, złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod obeliskiem poświęconym Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom Reżimu Komunistycznego, który znajduje się blisko szkoły, przy skrzyżowaniu ulic ks. Brzóski i 11 Listopada.

[Danuta Markowska-Mościcka]