19 września br. w naszej szkole uczniowie klas 3Em, 2Te i 2Th wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Fundacji Zwolnieni z Teorii. Cel przyświecający organizacji to uzupełnianie edukacji szkolnej o przestrzeń do zdobywania praktyki. Działa ona w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i w życiu, takie jak: empatia, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów.
Młodzież była zachęcana do wzięcia udziału w ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. Pomocna w realizacji własnej inicjatywy może być zaprezentowana w trakcie spotkania innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą, jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób.
Zwolnieni z Teorii to również platforma nauczycielska, czyli narzędzie, dzięki któremu nauczyciele mają możliwość wspierania młodzieży w procesie projektowym.
Kreatywność, przedsiębiorczość i projekty młodych wspierają partnerzy Fundacji tj. Allegro, Enea, ING, pracuj.pl czy  Google.org

[Koordynatorzy akcji: Monika Żebrowska i Anna Borkowska]