W tym roku po raz 30 odbyła się największa akcja ekologiczna, Sprzątanie Świata - Polska.
Tegorocznej edycji przyświecało hasło - Sprzątanie świata łączy ludzi. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez ograniczanie tworzenia odpadów i ich selektywną zbiórkę. Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję. Uczniowie klas: 3Km pod opieką Patrycji Ignaciuk, 2Km pod opieką Agaty Żądełek, 3Wem pod opieką Katarzyny Łapińskiej, 3Teh pod opieką Aleksandry Szczygieł  oraz 3Tp pod opieką Przemysława Bochmana sprzątali teren naszego miasta. Uczniowie, podczas sprzątania, szczególną uwagę zwracali na selekcję zebranych odpadów.
Sprzątanie Świata (Clean Up the World) to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja Sprzątanie Świata została zapoczątkowana w Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. W Polsce Sprzątanie Świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

[Katarzyna Łapińska]