W piątek, 21 czerwca br., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023 / 2024. To podniosły i niezwykle ważny moment w życiu całej społeczności szkolnej. Stanowi zwieńczenie wysiłku wszystkich osób uczestniczących w procesie dydaktycznym - dyrekcji szkoły, nauczycieli, pedagogów, rodziców i uczniów. O godzinie 9.00 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły zgromadzili się w hali sportowej. W uroczystości wzięli także udział: Sekretarz Powiatu Łukowskiego – pan Jerzy Siwiec i Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły – pani Monika Domańska. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Dyrektor Szkoły - pan Tadeusz Federczyk, który w swoim wystąpieniu podsumował mijający rok szkolny. Następnie wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, rzeczowe i dyplomy uczniom za najlepsze wyniki w nauce, 100% frekwencję, wzorowe zachowanie, pracę na rzecz szkoły, udział w konkursach i zawodach sportowych. Najwyższą średnią ocen w mijającym roku szkolnym uzyskał uczeń klasy 4Tip, Szymon Kaczor. Młodzież kształcąca się w klasach trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia po raz ostatni odebrała swoje świadectwa. Rodzice uczniów poszczególnych klas, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen lub wyróżnili się swoją postawą w mijającym roku szkolnym, otrzymali listy gratulacyjne.

W końcowej części uroczystości kilka słów do zebranych skierowali: przedstawiciel Rady Samorządu Uczniowskiego - Artem Prykhoda z kl. 2Tp oraz nasi goście: Sekretarz Powiatu Łukowskiego – pan Jerzy Siwiec i Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Monika Domańska. Błogosławieństwa na wakacje udzielił społeczności szkolnej ks. Wojciech Stefaniuk, którego pożegnaliśmy w związku z przeniesieniem go do innej parafii. Po odprowadzeniu sztandaru oficjalna część uroczystości dobiegła końca. Dalszy jej przebieg miał miejsce w wyznaczonych salach lekcyjnych, w których wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami. Po długich miesiącach nauki młodzież rozpoczęła wyczekiwane wakacje.

[Danuta Markowska - Mościcka]