W sobotę, 18.05. podczas tegorocznej Łukowskiej Nocy Muzeów 2024, odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastycznego pt. „Przedmioty z PRL-u”, zorganizowanego przez Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formacie A4 dowolnego przedmiotu codziennego użytku używanego w czasach PRL-u (lata 1945 – 1989 - telewizor, pralka, odkurzacz, radio, lodówka, telefon itp.), narysowanego dowolną techniką plastyczną. Na konkurs wpłynęły 132 prace. Wśród nich 2 z naszej szkoły: Kingi Raczyńskiej kl.4Th i Szymona Luśni kl.3Tel. Komisja oceniła prace, biorąc pod uwagę estetykę wykonania, oryginalność pomysłu oraz tworzywo. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych w kategorii szkoły ponadpodstawowe, drugie miejsce zajął Szymon Luśnia kl. 3Tel. Uczeń otrzymał nagrodę rzeczową i pamiątkowy dyplom.

Szymonowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

[Danuta Markowska-Mościcka]