Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2024 został ogłoszony między innymi Rokiem Czesława Miłosza. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zorganizowała powiatowy konkurs czytelniczo – prasowy pod hasłem ”Czesław Miłosz – polski poeta, prozaik i noblista”. W konkursie wzięło udział 90 uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na 11 pytań, z czego 10 dotyczyło życia i twórczości Czesława Miłosza, a pytanie jedenaste - własnych przemyśleń na temat: Jak Czesław Miłosz opisałby świat w 2024r.? Odpowiedź należało uzasadnić w trzech zdaniach. W bibliotece szkolnej można było znaleźć publikacje dotyczące Czesława Miłosza, z których uczniowie – uczestnicy konkursu - chętnie korzystali. Lista laureatów została ogłoszona przez Organizatora w czasie „Tygodnia Bibliotek” – 14 maja 2024 r. na łamach „Wspólnoty Łukowskiej”, w Telewizji „Master” oraz na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Biblioteki. Miło nam poinformować, że trzech uczniów naszej szkoły, znalazło się na liście 35. nagrodzonych osób. Nagrodzeni zostali: Tomasz Górecki kl.3Ti, Mikołaj Krasuski kl.2Ts i Kamil Świderski kl.1Tel. Opiekę nad nimi sprawowała p. Małgorzata Małkińska. 21 maja br., w siedzibie MBP w Łukowie, zwycięzcy pod opieką p. Danuty Markowskiej – Mościckiej odebrali od organizatora podziękowania, gratulacje i nagrody książkowe.

Szkolni koordynatorzy konkursu: p. Małgorzata Małkińska, p. Danuta Markowska-Mościcka i p. Renata Kożuch – Sierociuk.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

[Danuta Markowska-Mościcka, Małgorzata Małkińska]