18.03.br. w naszej szkole odbył się szkolny etap XIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas technikum i szkoły branżowej I stopnia. W skali Polski uczestniczyło w zmaganiach konkursowych blisko 6 tysięcy uczniów z 391 szkół. Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, a w szczególności: jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Szymon Kaczor kl. 4Tip i Jakub Pietrzak kl. 2Tel. Ta dwójka będzie reprezentowała naszą szkołę w Lublinie w dniu 19.04. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a Szymonowi i Jakubowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

Organizatorzy: p. Inga Bartosiewicz, p. Danuta Markowska-Mościcka.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Inga Bartosiewicz, Danuta Markowska-Mościcka]