Uczniowie klas piątych technikum ekonomicznego, handlowego i pojazdów samochodowych odwiedzili Zakład Karny w Siedlcach. Wycieczka odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Służby Więziennej, związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży "W SŁUŻBIE PRAWU".

Podczas spotkania z wychowawcą zakładu młodzież dowiedziała się, od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną, co grozi nieletnim za łamanie prawa, jak wygląda życie w więzieniu oraz praca w Służbie Więziennej.

Kilkugodzinny pobyt w Zakładzie Karnym stworzył wszystkim obecnym okazję do refleksji nad swoim postępowaniem i jego konsekwencjami. Uczniowie wrócili do domu zamyśleni i sami przyznali, że wyjazd do takiego miejsca powinien być nieodzownym elementem programu profilaktyczno-wychowawczego każdej szkoły.

[Magdalena Kamecka]