W piątek, 1 marca br., obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
To święto tych wszystkich, którzy po 1944 roku nie zgodzili się na to, by naszą ojczyzną rządziły władze komunistyczne. Wielu z nich zapłaciło za to cenę życia. Dla uczczenia, Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w naszej szkole został zorganizowany okolicznościowy program słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów kl. 2Tp pod kierunkiem pani Danuty Markowskiej-Mościckiej. Akademia zakończyła się Apelem Poległych i Zamordowanych przez komunistów Żołnierzy Wyklętych. Po jej zakończeniu, głos zabrał Dyrektor Szkoły - pan Tadeusz Federczyk, który podziękował za jej przygotowanie organizatorom i uczniom, a także korzystając z obecności w tak licznym gronie, podsumował pierwszy semestr i wręczył dyplomy uczniom za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Po zakończeniu uroczystości delegacja młodzieży wraz z Panem Dyrektorem, Tadeuszem Federczykiem, udała się pod obelisk poświęcony Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom Reżimu Komunistycznego, który znajduje się blisko szkoły, przy skrzyżowaniu ulic ks. Brzóski i 11 Listopada, gdzie zapalono znicze i złożono kwiaty.

Nad sprawnym nagłośnieniem i oprawą muzyczną czuwali: Michał Wysokiński, Kacper Różak i Oleksandr Kuriy z kl. 2Tib pod czujnym okiem pana Szymona Żołopy.
Fotoreportaż z uroczystości wykonała Patrycja Szczygielska z kl. 2Th .

[Danuta Markowska-Mościcka]