Wizyta edukacyjna 2 Tia w Bibliotece Miejskiej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

5 marca br. uczniowie klasy 2 Tia pod opieką wychowawcy udali się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej im. H. Sienkiewicza w Łukowie. W czytelni powitały nas Panie: Jolanta Kozłowicz i Anna Jeleń.

Młodzież została zapoznana z historią biblioteki, jej najcenniejszymi zbiorami pochodzącymi nawet z XIX wieku oraz dokumentami życia społecznego takimi jak: ulotki, foldery, proporczyki, broszury. Podczas wizyty mieliśmy okazję poznać tajniki korzystania z katalogów, dzięki czemu każdy będzie mógł odnaleźć interesujące go informacje, a także lektury. Biblioteka pełna książek na najróżniejsze tematy, stała się miejscem inspiracji dla naszych uczniów. Niektórzy z nich zasilili szeregi czytelników dokonując zapisu do biblioteki i otrzymując Kartę Czytelnika.

[Beata Kuczyńska]