Piotr Balak (klasa 2 Tel) i Maciej Mościcki (4 Tsp) to uczniowie ZS Nr 1, którzy 2 marca wzięli udział w etapie okręgowym XXII Olimpiady Znajomości Afryki, który odbył się w Lublinie.

Celem Olimpiady jest wieloaspektowe poznanie kontynentu afrykańskiego- uczniowie odpowiadają na 70 pytań testowych, gdzie wykorzystują wiedzę z zakresu historii, geografii, religii i filozofii. Kształtują też postawy zrozumienia i tolerancji wobec odmiennych kultur. Ponadto zapoznają się z szeroko zakrojoną działalnością polskich misjonarzy.

Powyższy konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem-o czym świadczy udział prawie 2000 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Laureaci i finaliści Olimpiady są przyjmowani na prestiżowe uczelnie w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Razem z koordynatorką przedsięwzięcia- p. Ingą Bartosiewicz- gratulujemy i życzymy udziału w finale.

[Inga Bartosiewicz]