6 grudnia br., zgodnie z tradycją, w progi naszej szkoły zawitał Mikołaj. W tę rolę wcielił się jeden z naszych uczniów - Bartosz. Towarzyszyły mu trzy Śnieżynki: Ania, Maja i Paulina. Niecodzienny gość obdarował uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły słodkimi upominkami. Wszystkim dopisywał dobry humor i świąteczny nastrój. Ci, którzy chcieli mieć pamiątkę z tego dnia, mogli sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem. Ponadto - z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego - uczniowie, którzy przyszli do szkoły w czapce mikołajkowej albo byli ubrani na czerwono otrzymali dodatkowy prezent w postaci „dnia bez jedynki, bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek”. Na długiej przerwie został przeprowadzony Szkolny Konkurs Wiedzy „Co wiem o Świętym Mikołaju?”, w którym udział wzięło 50 uczniów. Ci, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe, zostali nagrodzeni słodkościami. Uczniowie nagrodzeni to: Aleksander Kozak, Bartosz Fiborek, Sylwek Jawoszek, Igor Lisiewski, Norbert Toniakiewicz i Kacper Wawerek. Mikołaj obiecał odwiedzić naszą społeczność szkolną w następnym roku.

[Danuta Markowska-Mościcka]