Dziewięcioro finalistów wojewódzkiego VI Międzyszkolnego Konkursu Ortoepicznego „Spotkania z Poprawną Polszczyzną”

Pod koniec listopada 2023 r. odbył się szkolny etap wojewódzkiego VI Międzyszkolnego Konkursu Ortoepicznego „Spotkania z Poprawną Polszczyzną”, który honorowym patronatem objęli: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL dr hab. Dariusz Skórczewski oraz burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal.

Celem konkursu było promowanie zasad poprawnej polszczyzny, pogłębianie świadomości językowej młodzieży oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem jako narzędziem komunikacji. Do zmagań konkursowych przystąpiło 23. uczniów z klas I - IV technikum. Zadania konkursowe dotyczyły zasad poprawnej pisowni: reguł słowotwórstwa, fleksji, składni, frazeologii, ortografii, interpunkcji, stylistyki oraz użycia wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych funkcjonujących w języku polskim.

Po weryfikacji prac przez Organizatora do finału konkursu, który odbędzie się 13.03.2024r. w Krasnobrodzie, zakwalifikowali się:

1. Marcin Rosłoń 1Tp;
  2. Marcel Celiński 1Tp;
  3. Szymon Kaczor 4Tip;
  4. Błażej Jabłoński 3Tp, Kacper Rola 3Tp;
  5. Michał Wysokiński 2Tib, Jakub Pietrzak 2Tel, Aleksandra Szczygielska 4Th, Wiktoria Mańko 4Th.

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych i zdobycia tytułu laureata!

Opiekunami dydaktycznymi uczniów były panie Agnieszka Łazuga i Renata Kożuch – Sierociuk.

[Agnieszka Łazuga, Renata Kożuch – Sierociuk]