21 listopada uczniowie klas 2Th, 3Tel, 1Ti, 3Tp, 3Em pod opieką: p. Renaty Kożuch – Sierociuk, p. Bożeny Balak i p. Wioletty Ponikowskiej wzięli udział w wycieczce szkolnej do Siedlec.

W Centrum Kultury i Sztuki młodzież obejrzała spektakl „Antygona” w wykonaniu Teatru Es. Interpretacja znanej z lekcji j. polskiego tragedii greckiej zaskoczyła widzów: oryginalny język dramatu miesza się z mową potoczną, antyczne postacie przypominają współczesnych ludzi, a głównym bohaterem zdaje się być niejednoznaczny Kreon. Całość widowiska okraszona jest przejmującą muzyką ilustracyjną oraz musicalowymi piosenkami.

Po obejrzeniu porywającego spektaklu uczniowie zwiedzili Muzeum Diecezjalne, w którym p. Dorota Pikula w niepowtarzalny sposób opowiedziała o sztuce sakralnej i o tym, jak interpretować dzieła malarskie. Zwróciła też uwagę na potrzebę rozbudzania w sobie ciekawości świata oraz uruchamiania wyobraźni.

Nie sposób być w muzeum, a nie zobaczyć „Ekstazy św. Franciszka”– cennego obrazu, znalezionego w 1964 r. w Kosowie Lackim. Jego autorem jest światowej sławy artysta El Greco (właśc. Dominikos Theotokopoulos). Pani Kustosz odkryła przed nami tajemnice tego obrazu – to jedyne dzieło El Greca znajdujące się w Polsce. Jesteśmy dumni, że właśnie siedleckie muzeum sprawuje nad nim pieczę.

W Katolickim Radiu Podlasia młodzież poznała ciekawostki związane z funkcjonowaniem naszej regionalnej rozgłośni oraz spróbowała swoich sił przed mikrofonem. Nie obyło się bez śmiechu – trema potrafi „sparaliżować” – na szczęście nie na długo.

Na rekreację i smaczną pizzę przyszedł czas w kręgielni Factory 157, a droga powrotna była okazją do integracji poprzez wspólne śpiewanie.
Dziękuję opiekunom i uczestnikom wycieczki.
Organizator: Renata Kożuch-Sierociuk

[Renata Kożuch-Sierociuk]