Dzień 21 listopada to wspaniała okazja do przypomnienia jak ważne jest okazanie szacunku, ciepła czy skierowanie miłego słowa do drugiego człowieka, bo właśnie tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dla naszej szkoły był to czas wspólnego świętowania - wysyłania pozytywnej energii, bycia życzliwym wobec innych, obdarowania uśmiechem zarówno innych, jak i siebie. „Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” te słowa Phila Bosmansa były hasłem przewodnim tegorocznego święta w Alejach.

Już od 7.40 na naszych uczniów czekał w wejściu Dyrektor Szkoły pan Tadeusz Federczyk z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Witali się z wchodzącymi do szkoły bardzo serdecznie, z uśmiechem, aby każdy zaczął ten dzień radośnie. Uczniowie przyszli w ubraniach koloru żółtego (żółty to kolor radości i optymizmu) lub mogli skorzystać z przygotowanych przypinek informujących o wydarzeniu.

Na drugim piętrze mogli obejrzeć okolicznościowe wystawy: w bibliotece propozycja książek związanych tematycznie z savoir vivrem i woluminy z tzw. „pozytywnym przesłaniem”. Na tablicach uczniowie przygotowali wybrane myśli życzliwe oraz nasze złote zasady dobrego zachowania w szkole, które są wynikiem projektu „W świecie zasad savoir vivre” - poświęconego zasadom dobrego wychowania w różnych sytuacjach życiowych.

Organizatorzy: Liliana Kołodyńska, Arleta Szcześniak, Małgorzata Małkińska, Danuta Markowska Mościcka z Samorządem Uczniowskim, Renata Kożuch-Sierociuk, Wioletta Ponikowska