W listopadzie klasy pierwsze uczestniczyły w 4-godzinnych warsztatach, które były realizowane w ramach Programu „Wsparcie i edukacja: młodzieżowa profilaktyka” finansowanego przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Celem prowadzonych zajęć było umożliwienie młodzieży analizy problemów związanych z okresem dorastania. Uczniowie mogli tego dokonać poprzez pogłębienie i skorygowanie swojej wiedzy na temat używek (alkoholu, narkotyków, dopalaczy); zwiększanie świadomości niebezpieczeństwa wynikającego z ryzykownych zachowań związanych z substancjami psychoaktywnymi; przeanalizowanie własnych umiejętności zabezpieczających ich przed zagrażającymi doświadczeniami; zdobycie wiedzy o ważnych umiejętnościach ułatwiających właściwe funkcjonowanie w ważnych obszarach takich, jak: grupa rówieśnicza, środowisko szkolne, rodzina, a także poprzez stworzenie pozytywnych strategii radzenia sobie w życiu.
Wśród działań realizujących Program „Wsparcie i edukacja: młodzieżowa profilaktyka” znalazły się też konsultacje dla nauczycieli i rodziców. Wszystkie powyższe spotkania przeprowadzili trenerzy z Fundacji Praesterno.

[Arleta Szcześniak]