,,Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości ’’
Józef Piłsudski

,,Warte Zapamiętania 2023”
Myśli Ojców Niepodległości z okazji Święta Niepodległości.

,,Warte zapamiętania’’ to akcja, w której uczestniczyliśmy po raz kolejny w dniach 9 - 10 listopada br. z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Została przeprowadzona wśród uczniów klas: 2Tia, 1Ti, 1 Tmc/1Tm, 3 Th/ 3Te, 3 Wa, 3 Wb, 3 Em, 4 Ti, 4 Tsp, 4 Tmc/4 Tmp, 5 Tep, 5 Tea, 5 Tha. Celem akcji było zainicjowanie rozmów na temat słynnych Polaków - ojców naszej niepodległości, których myśli i sentencje skłaniają nas do   refleksji i przemyśleń na temat życia, naszego rozwoju, wolności, patriotyzmu i państwa. Zadaniem młodzieży było wybrać sobie postać historyczną i jej złote myśli w celu zapisania ich na karcie zaprojektowanej na tę okoliczność. Patronem ogólnopolskiej akcji są Superbelfrzy RP.

Kartki ze złotymi myślami ojców niepodległości zostały zamieszczone na wystawie szkolnej, tak by jak najwięcej osób z naszej społeczności miało możliwość je przeczytać, przemyśleć, przedyskutować. Kartki te były również roznoszone przez uczniów naszej szkoły i niektórzy z nas mieli okazję wylosować sobie z ,,koszyczka niepodległości” myśl wartą zapamiętania.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji, a do kolejnej zapraszamy już za rok. Organizatorzy - p. Beata Kuczyńska i p. Mariusz Toporowicz.

[Beata Kuczyńska]