Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 9 listopada br. zorganizowaliśmy akcję patriotyczną pod hasłem: ,,Rozśpiewana przerwa- patriotyczne karaoke”. Podczas przerw na szkolnym korytarzu wyświetlone zostały teksty pieśni patriotycznych takich jak: ,,Rota’’, ,,Przybyli ułani pod okienko”, ,,Legiony”, ,,Niepodległość, trudne słowo”, ,,Szara piechota”, ,,Ojczyzno ma tyle razy we krwi skąpana, ,,O mój rozmarynie”, ,,Rozkwitały pąki białych róż”. Uczniowie mieli okazję spontanicznie zaśpiewać znane i mniej znane utwory patriotyczne i przypomnieć sobie trudną drogę Polaków do Niepodległości.

Akcja miała na celu popularyzowanie wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego.

Organizatorzy: p. Beata Kuczyńska i p. Szymon Żołopa.

[Beata Kuczyńska]