Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji "Solidarność szkolna nie ma granic" organizowanej przez Fundację Dzieci Afryki. III edycja akcji pt: "Podręczniki za grosiki" polega na zbiórce pieniędzy na zakup podręczników dla afrykańskich dzieci.

Cena jednego podręcznika wynosi 25 zł. Będzie nam miło, jeśli każda klasa w naszej szkole ufunduje przynajmniej 1 podręcznik, dając szansę skorzystania z niego jednemu uczniowi w Afryce. Akcja trwa do 17 maja 2024 r. Możemy systematycznie dokonywać wpłat na konto podane przez fundację i uczestniczyć w rankingu końcowym akcji polegającym na wytypowaniu szkół, które podarowały największą liczbę podręczników. Nagrodą dla zwycięskiej szkoły będzie występ dziecięcego zespołu tańca afrykańskiego AKOMAPA z Ghany, którego przyjazd do Polski zaplanowany jest na czerwiec 2024 r.
Włączmy się aktywnie do zbiórki, wpłacajmy złotówki i zapewnijmy sobie odwiedziny AKOMAPY z Ghany.

Organizatorzy: Beata Kuczyńska - koordynator szkolny, Katarzyna Łapińska, Liliana Kołodyńska, Aleksandra Szczygieł.

[Beata Kuczyńska]