"Honorowe dawstwo krwi polega na bezinteresownym oddawaniu krwi przez osoby zdrowe chorym, którzy wymagają transfuzji".

26 października br. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agaty Żądełek udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łukowie, gdzie oddali krew pełną. Dobry uczynek w kierunku potrzebujących osób wykonali: Sebastian Duszyński (4Tmc), Hubert Okliński (4Tmc), Sergiusz Domański (4Tmc), Bartosz Cizio (4Tmc) oraz Michał Grochowski (4Tmp). Uczniowie przystąpili do programu "Każda kropla jest cenna". Za każde oddanie krwi lub jej składników otrzymuje się odpowiednią ilość płatków na karcie lojalnościowej, które następnie można wymienić na określone rodzaje nagród.
Zapraszam serdecznie kolejne osoby, które chciałyby bezinteresownie pomóc drugiemu człowiekowi poprzez oddanie krwi bądź jej składników. Jeśli macie wątpliwości,  zachęcam do kontaktu – spróbuję odpowiedzieć na Wasze pytania.

[Agata Żądełek]