18 października br. uczniowie klasy 1Tp pod opieką p. Wioletty Ponikowskiej oraz wychowawczyni, p. Małgorzaty Nowak, udali się do Kina Łuków na projekcję filmu „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina” w reżyserii Dariusza Walusiaka.
Film przedstawia historię bohaterskiej rodziny Ulmów, która oddała życie za ratowanie Żydów. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło; o sensie poświęcenia; o człowieczeństwie, które triumfuje. Reżyser tym razem szukał odpowiedzi na pytanie: dlaczego Józef i Wiktoria Ulmowie podjęli takie ryzyko? Dochodzi do niezwykłych wniosków. Ulmowie byli ludźmi głęboko wierzącymi, wiarą katolicką żyli na co dzień i na jej  fundamencie oraz miłości Boga i bliźniego budowali swoje życie małżeńskie i rodzinne. Rodzina Ulmów została beatyfikowana 10 września br. w Markowej.
Kolejnym naszym punktem był spacer pod pomnik Jana Pawła II z okazji obchodzonego w tym tygodniu Dnia Papieskiego. Uczniowie by uczcić pamięć papieża - Polaka zapalili symboliczny znicz.
Miłym zakończeniem wycieczki był wspólny posiłek w pizzerii Da Grasso.

[Wioletta Ponikowska]