13.10.2023 r. uczniowie klas: 2Tm, 2Tmc, 2Tsp, 4Tsp, 5Tsp pod opieką Grzegorza Paśnikowskiego, Kamila Majaka, Sławomira Makarczuka, Emila Grabowskiego oraz kierownika wycieczki - Roberta Grudzińskiego pojechali na wycieczkę do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Młodzież zapoznała się z historią motoryzacji oraz z pojazdami, które bardzo rzadko można już spotkać na naszych drogach.  Uczniowie z bardzo dużym zainteresowaniem słuchali przewodnika, mieli również możliwość samodzielnego zwiedzenia muzeum. Następnie udaliśmy się na Targi Automotive Parts Expo. Uczniowie zapoznali się z najnowcześniejszymi narzędziami stosowanymi w mechanice samochodowej, które prezentowane były przez krajowych i międzynarodowych wystawców. Następnie odwiedziliśmy Targi Warsaw Oldtimer Show, na których mogliśmy podziwiać przepiękne pojazdy zabytkowe i współczesne. Każdy z uczestników wycieczki mógł z bliska zapoznać się z nimi, dotknąć, a nawet wsiąść do prezentowanych na wystawie modeli. Zadowoleni i usatysfakcjonowani powróciliśmy szczęśliwie z wycieczki.

[Robert Grudziński]