Miło nam poinformować, że znane są już wyniki konkursu matematycznego “Kangur 2023”.

16 marca 2023r. odbyła się XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny”. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W Polsce jego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne

W naszej szkole w konkursie brało udział 5 uczniów z klas technikum. Wyróżnienie w konkursie uzyskał Szymon Kaczor uczeń klasy III Technikum Informatycznego.
Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela matematyki Bożeny Balak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

[Szkolny koordynator konkursu: Bożena Balak]