,,Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…”
Wisława Szymborska

W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 1Tia wraz z wychowawcą p. Beatą Kuczyńską udali się do Biblioteki Miejskiej im. H. Sienkiewicza w Łukowie na ,,Poranek Poetycki z Wisławą Szymborską”. Celem spotkania było poszerzenie horyzontów poetyckich młodzieży i propagowanie czytania krótkich form poetyckich na podstawie twórczości Wisławy Szymborskiej. Uczniowie otrzymali do wykonania zadanie specjalne, polegające na napisaniu limeryku, krótkiego utworu składającego się z pięciu wersów. Każda grupa poradziła sobie znakomicie z zaprezentowaniem na forum swojego utworu, wywołując uśmiech i radość na twarzach słuchaczy.

Następnym punktem naszego programu był park miejski i siłownia na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć wg instrukcji zamieszczonych na poszczególnych sprzętach sportowych i sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Po ćwiczeniach udaliśmy się do tężni by posiedzieć i powdychać solny aerozol, tworzący mikroklimat podobny do tego nad morzem, który dobrze wpływa na drogi oddechowe. Spacerując razem po parku miejskim, zatrzymywaliśmy się przy miejscach pamięci w okolicach ,,mówiących kamieni”, upamiętniających ważne dla nas Polaków wydarzenia i postacie, np. uczestników powstania styczniowego i powstania warszawskiego.

Z parku miejskiego przeszliśmy do pizzerii Napoli, w której rozpoczęło się nasze wspólne biesiadowanie wokół smaków kuchni włoskiej.

[ Beata Kuczyńska]