Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z dnia 22 grudnia 1992r., w ramach Agendy 21, podczas konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii. Na dzień obchodów wybrano datę 22 marca. Od 1993r. Światowy Dzień Wody corocznie obchodzony jest pod innym hasłem. Hasło obecnego roku to „Przyspieszenie zmian”.
Tegoroczny Światowy Dzień Wody ma na celu przyspieszenie zmian zmierzających do rozwiązania kryzysu związanego z wodą i kanalizacją, a ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania w tym zakresie. Niezwykle istotne są postawy i aktywności obywatelskie. To one są motorem zmian w skali globalnej. Działajmy! Oszczędzajmy wodę!
W ramach obchodów Światowego Dnia Wody w naszej szkole, w klasach: 1th, 2te, 2th, 3te, 3tmp, 3km, 4TE, 4TH, 4TM i 4TS na lekcjach geografii uczniowie obejrzeli cykl filmów o wodzie, które stworzone zostały w ramach projektu "KROPLA DO KROPLI – Kampania na rzecz poszanowania wody. Zobacz jak skutecznie oszczędzać i szanować wodę" przez Fundację Nasza Ziemia.
Następnie uczniowie zostali zaproszeni do udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wodzie. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 21 pytań zamkniętych. Obejmował wiedzę z przedmiotów: geografia, biologia, fizyka i chemia dotyczącą oczywiście wody.
Największą wiedzą o wodzie wykazał się Jakub Mościcki kl.4TS.

Gratulacje dla zwycięzcy!

[Danuta Markowska-Mościcka]